Yumurtalı Patates Tarifi

By | 26 Ağustos 2017

Yumurtalı Patates Tarifi nasıl yapılır ve en güzel biçimde nasıl sunulur bunların cevabını şimdi vereceğim.Umarım beğenirsiniz.Hatta iki tarif birden vereceğim.Şimdi hazır olun.

Yumurtalı Patates Tarifi Malzemeleri

Yumurtalı Patates Tarifi ve yapılışı

Yumurtalı Patates Tarifi

iki tane patates
iki -3 tane yumurta
kırmızı biber, tuz, kara biber

Yumurtalı Patates Tarifi hazırlık aşamaları

Yumurtalı Patates nasıl yapılır

sıvı yağ

Yumurtalı Patates Tarifi

Patatesleri soyup minik küpler biçiminde doğranır ve kızgın yağda şekildeki ve benzeri kızartma işlemini yapın.
Çok çok fazla olan yağı alarak çırpma işlemininden geçmiş olan yumurtayı kabuğu soyulmuş patatesin üstüne, her tarafıne denk biçimde dağılacak biçimde dökün.
Üstüne kırmızı biber ve kara biber serperek karıştırmadan pişirebilirsiniz.
Altı pişince çevirip öbür yüzünü de pişirebilirsiniz.
Hafta sonu kahvaltılarınıza yeni 1 tat vermek eğer arzu ederseniz mutlak suretle denemelisiniz. Afiyetler olsun

Gelelim ikinci tarifimize Yumurtalı Patates Tarifi için hangisi aklınıza yatarsa lütfen onu yapın.Oylamayı da unutmazsanız süper olur.Şimdiden teşekkürler 🙂

Yumurtalı Patates Tarifi Malzemeler

3 tane patates
3 tane yumurta
Sıvıyağ
Tuz

 Yumurtalı Patates Tarifi

Patatesler küpe benzer bir şekilde dogranır, bol yağda kızartılabilir. Kızartılan kabuğu soyulmuş patatesler( tuz ekilerek) tavaya alınıp, üstüne çırpma işlemininden geçmiş olan yumurta yaydırılır. Patateslerin altı kızardığına kanaat getirdiğinizde kapak yada tabak faydası ile ters çevrilerek üstüde kızartılabilir.(ben azıcık çok fazla kızartmışım)istege göre babaharat döküp servis yapılr.
Not: çocuklarınız için porsiyonu küçülterek fotoğraftaki ve benzeri süsleyin.

Burada bırakacaktım.Ama son bir tarif daha vermek istiyorum.Ne yapayım sizlerle tariflerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.Lafı fazla uzatmadan bir tarif daha yolda 🙂

Yumurtalı Patates Tarifi Malzemeler:

3 adet
orta büyüklükte patates
iki adet
yumurta
Yarım çay kaşığı
tuz
1/4 çay kaşığı
taze çekilmiş adet karabiber
1/4 demet
maydanoz
Kızartmak için:1/4 çay bardağı
ayçiçek yağı

 Yumurtalı Patates Tarifi

Yumurtalı Patates Tarifi için patatesleri yağı olmayan tavada daha az yağda kızartabilir ya da derin ve çukur yağda ve fritözde kızartmayı da tercih olarak seçimi olarak tercih edeceksiniz.Yumurtaya rendelenen kaşar peyniri ve istediğiniz baharat malzemeleri katabilirsiniz.Yumurta sayısını şahıs sayısı, istediğiniz hacim ve yoğunluğa iletişimli olarak azaltıp fazlalaştırmanızda herhangi bir sakınca yoktur.Ters yüz ettiğiniz patatesli yumurtaları, omlet biçiminde de hazırlayabilir canınızın isteğine göre incecik kıydığınız kuru dış kabuğu soyulmuş olan soğan ekledim.

Kabuğunu soyduğunuz kabuğu soyulmuş patatesleri minik küpler biçiminde doğranır.
Bol su içerisinde yıkama işlemi yaparak suyunu süzdürdükten daha sonra kağıt havlu yardımını alarak kurulayın.
Bir tutam maydanozları servis sırasında kullanmak üzere incecik kıyın. Yumurtaları minik 1 kasede tuz ve taze çekilmiş adet doğal karabiber eklentisiyle çırpın.
Ayçiçek yağını geniş olan tabanlı 1 tavada kızdıralım. Küp biçiminde kıyıp kabuğu soyulmuş patatesleri kızgın yağda renk alıp hafiften 1 şekilde kıtırlaşana değin kızartma işlemini yapın.
Patatesleri çok fazla yağını salmaları için 1 kevgir yardımını alarak alıp kağıt havlu üstünde az 1 zaman dinlendirebilirsiniz.
Yağını bırakan ve tamamı kızaran patates küplerini tekrar tavaya almak gereklidir. Üstlerine çırpma işlemininden geçmiş olan yumurtaları dökün. Aralarda karıştırıp ağır ateş faydası ile yumurta hafiften sulu kalacak şekilde pişirebilirsiniz.
Hazır hale gelen yumurtalı kabuğu soyulmuş patatesi geniş olan 1 tabağa alıp bekletmeden hoşunua giden kişilerle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir