Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi

By | 14 Eylül 2018

Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi’ni detaylı olarak sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum.Pastırmalı kuru fasulye tarifi düdüklüde nasıl yapılır? Birbirinden leziz yemek tarifleri burada

 

Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi

yarım kilo kuru fasulye
100-150 gr. pastırma
2 tane orta büyüklükte kuru soğan
3 tane sivri biber
1 tane orta büyüklükte domates
4 tatlı kaşığı tereyağ
4 tatlı kaşığı sıvıyağ
2 çay kaşığı acı biber salçası
2tatlı kaşığı domates salçası
Tuz, pulbiber

 

Pastırmalı Kuru Fasulye Yapılışı

Pastırmalı Kuru fasulye tarifi

Fasulyeler akşam üstünden ayıklanır ve ıslatılır.

Bir tıngırtarak kaynatma işlemi yapılır ve suyu değiştirilmeden 1 gece bekletmekte yarar var.

Yemek yapılmak istendiği vakit suyu süzebilirsiniz ve tekrardan yıkanarak üstünü üç parmak geçecek değin su ekleme tekniği ile ateşe konulur, kaynayınca altı kısılır ağır ateş faydası ile fasulyeler sertliğini kaybedip yumuşakça kıvamda olana gelene değin pişirmek için ideal koşuldur.

Kuru soğanlar küpe benzer bir şekilde doğruyoruz ve ayrı 1 çelik tencereye alınır, 4 tatlı kaşığı sıvıyağ ekleme tekniği ile pembe bir görüntü alana kadar dek kavurma sürecine geçebilirsiniz.
Soğanlar pembeleşince biber salçası, domates salçası, tuz ve pul biber bir miktar eklenerek azıcık daha kavurun ve sertliği gitmiş ve yumuşayarak gevşemiş olan fasulyeye eklenebilir.

15-20 dakika daha fasulyeleri pişirdikten daha sonra pastırmalar isterseniz dilim dilim yapılarak isterseniz her olarak tereyağı ile beraber fasulyeye katılır, üst kısmına dilimlenmiş biber ve domatesler dizilir ,¼br> Kapağı kapalı olarak 5-10 dakika daha ağır ateş faydası ile pişirmek için ideal koşuldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir