Karnabahar Çorbası Tarifi ve Hazırlanışı

By | 1 Ekim 2018

Karnabahar çorbası tarifi aslında daha önce de verdiğimiz bir çorba tarifi çeşididir.Fakat tarifimizi güncelledik.Karnahabar tarifinin videolu detaylı hazırlanışını sizlerle paylaştık.

 

Karnabahar Çorbası Tarifi

1 minik karnabahar ya da ½ karnabahar
1 tane orta büyüklükte kuru soğan
1 tane orta büyüklükte patates
4 tatlı kaşığı un
2 tatlı kaşığı tereyağı ya da margarin
2 çay bardağı süt
su

Karnabahar çorbası tarifi

Karnabahar Çorbası Tarifi ve Hazırlanışı

Karnabaharı iri bölümlere bölün, dış kabuğu soyulmuş olan soğan ve kabuğu soyulmuş patatesi soyup iri iri doğranır.
Karnabahar, dış kabuğu soyulmuş olan soğan ve kabuğu soyulmuş patatesi 1 çelik tencereye alıp üstünü 5 parmak geçecek değin su ilave edin.

Tuzunu ilave ettikten daha sonra ortalama yaklaşık olarak 20 dakika orta derece ateş faydası ile haşlıyoruz ( su seviyesi azalacak- su eklemenize gerek duyulduğu halinde yok).

Tereyağı ve unu minik 1 sos tenceresinde dışarıya yayılan kokusu çıkana değin ağır ateş faydası ile kavuralım. Kavrulmuş duruma gelebilen olan una sütü ağır ağır ilave edin ve koyulaşınca çorbanın iç kısmına eklemenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Topaklanma olmaması için sütü eklerken tüm süre karıştıralım ( Unda topaklanma olursa panik yapmayın çorba mutfak robotundan geçecek).

Bütün işlem bittikten daha sonra çorbanızı hiç pürüz kalmayıncaya değin mutfak robotundan geçirelim. 5-6 dakika daha orta derece ateş faydası ile kaynattıktan daha sonra ocağın üstünden almak gereklidir.
Dileğinize göre tereyağı ve pul biberli sos yapın ve çorbayı servis etmeden önce üst kısmında damla damla dökme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir