1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ankara Tavası

By | 20 Mayıs 2018

Ankara Tavası Malzemeleri

1 adet kuzu kol
1/iki kilogram arpa şehriye
1 çorba k. domates salçası
iki soğan
4 adet sarımsak
iki domates
3 biber
1 tatlı k. adet karabiber
iki defne yaprağı
mısır özü yağı
tuz  ve su

ankara-tavasi

ankara-tavasi

Ankara Tavası Tarifi Yapılışı

1 tane kuzu kolu bölümlere bölün. Yeterince geniş çelik tencerenize sıvıyağı alın ve üstüne parçalanmış olan olan kuz kolu ilave ediyoruz.iki tane kabuğu soyulmuş olan soğanı iri olarak kesebilirsiniz.

Tenceredeki etlerin üstüne soğanları ilave ediyoruz. Üstüne tane doğal karabiber sarımsağı ilave ediyoruz. Daha daha sonra çelik tencereye 1 yiyecek kaşığı domates salçası ilave ediyoruz ve karıştıralım. Daha daha sonra etlerin üstüne sıcak su ilave ediyoruz ve etleri pişirmeye devam edilir.

Ayrı 1 çelik tencereye sıvı yağı almak gereklidir. Üstüne 1/iki kilogram arpa şehriye ilave ediyoruz ve arpa şehriyeyi kavuralım. Yeterince geniş 1 fırın tepsisine önceden kavurduğumuz olan arpa şehriyeyi ilave ediyoruz.

Geniş bir tepsi biçiminde tepsiye önceden kavurduğumuz olan şehriyeyi fazla iyi bir şekilde yayabilirsiniz. Arpa şehriyenin üstüne kuzu kolları ilave ediyoruz. Üstüne iri kesme usulü ile domatesleri ve biberleri ilave ediyoruz. Ankara tavasını öncesinden ısınmış olan 190 derecelik fırında pişirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir